Dünyada Ar-Ge’ye en fazla yatırım yapan sektör olarak hastalarımızın yaşamlarını dönüştürmek ve değer katmak için #ÇareBulanaDek dünyanın dört bir yanındaki bilim insanlarımızla gece gündüz demeden araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AIFD) olarak hayata geçirdiğimiz #ÇareBulanaDek kampanyası ile bu yıl içinde , yenilikçi ilaçların araştırma ve geliştirme sürecinde yaşanan gelişmeleri, hasta hikayelerini, klinik araştırmaların ve yeni tedavilerin keşfinden hastaya ulaşana kadar geçen aşamalara dair bilgileri ve videoları sizlerle sosyal medya hesaplarımızdan paylaşacağız.
#ÇareBulanaDek kampanyası ile ilgili tüm gelişmeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.

HASTALIK ASLA BEKLEMEZ, BİZ DE ÖYLE

Hastalık asla beklemez, asla durup dinlenmez.
Büyür, değişir, ağrıya ve rahatsızlığa sebep olur.
Ancak biliyoruz ki, var gücümüzle çalıştığımızda çığır açan tedaviler bulunabilir ve yeni gelişmeler ortaya çıkabilir.
Araştırmacı İlaç Firmaları olarak

#ÇareBulanaDek

Biz de durup dinlenmeyeceğiz
Çünkü hastalıkla mücadele eden insanlar, en iyi şekilde yaşama şansını hak eder.
Gece gündüz, her anımızda insanların yaşamlarını zorlaştıran hastalıklarla mücadele etmeye devam edeceğiz.
Önümüzdeki beş yılda ilaç ve tedaviler alanında yaşanacak gelişmeler hastaların yaşamlarını değiştirecek.
Geliştirilmekte olan 7 binin üzerindeki ilaç ve tedavinin gücü ile hem ülkemizi hem de dünyayı herkes için daha sağlıklı bir hale getirebilmek için #ÇareBulanaDek durmaksızın çalışacağız.

COVID-19 ile Mücadele

Araştırmacı ilaç firmaları olarak COVID – 19 ile mücadelede yeni aşı, tanı yöntemleri ve tedaviler bulmak için gece gündüz hiç durmadan çalışıyor ve 3 temel alana odaklanıyoruz.

  • İlaçlarımızın hastalara sorunsuz erişimini sağlamak
  • Koronavirüse karşı yürütülen mücadelede kullanılacak aşılar, tanı yöntemleri ve tedaviler geliştirmek
  • Hükümetlere ve sağlık sistemlerine destek sunmak

COVID – 19’a #ÇareBulanaDek durmayacağız, dinlenmeyeceğiz. #WeWontRest

Çığır açan tedaviler

Tıp alanında durup dinlenmeden yenilikçi tedaviler bulmakla geçen on yılların ardından, durmaya hiç niyetimiz yok. Aşılarla önlenebilecek hastalıklarla savaşan ya da ölen tek bir kişi kalmayana dek. Herkesin daha uzun ve daha sağlıklı bir hayat yaşayabilmesi için #ÇareBulanaDek durmaksızın çalışıyoruz Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin (AIFD) de üyeleri arasında bulunduğu; dünyanın önde gelen ilaç şirketlerini temsil eden Uluslararası İlaç Üreticileri ve Dernekleri Federasyonu (IFPMA), ilaç sektörünün küresel COVID-19 salgınına karşı görülmemiş ölçüde bir seferberlik başlattı ve güçlerini birleştirdi. İlan edilen seferberlik kapsamında Araştırmacı İlaç Firmaları üretim kapasitelerinin paylaşımından anlık bilgi aktarımına kadar geniş bir yelpazede işbirliği yapıyor. Tüm paydaşlar Coronavirüs salgını daha fazla yayılmasın ve daha fazla kayıp yaşanmasın diye #ÇareBulanaDek gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor.

Hastalık asla beklemez

Hastalık asla beklemez. İşte bu nedenle biz de yeni tedaviler bulmak için hızımızı asla kesemeyiz. Çünkü hastalıkla mücadele eden her insan, en iyi şekilde yaşama şansını hak eder. Araştırmacı İlaç Firmaları olarak biliyoruz ki, var gücümüzle, #ÇareBulanaDek çalıştığımızda, çığır açan tedaviler bulunabilir ve yeni gelişmeler ortaya çıkabilir. Gece gündüz demeden, her anımızda… #ÇareBulanaDek AIFD’nin de üyesi olduğu EFPIA (Avrupa İlaç Sanayii ve Dernekleri Federasyonu) üyeleri, COVID-19 aşıları üzerinde devam eden küresel çalışmaları desteklemek ve COVID-19 için teşhis ve tedavi geliştirmeyi hızlı bir şekilde ilerletmek amacıyla işbirliğine dayalı araştırma programlarının geliştirilmesine odaklanıyor. Üyeler, daha önce Ebola ve HIV gibi diğer viral patojenler üzerinde test edilen bileşiklerde olduğu gibi, COVID-19’u da acil kullanım ve klinik deneyler için tedavi etme potansiyeline sahip olabilecek araştırma ürünleri sağlıyor. Diğer üyeler, hastalığı önlemek için aşı adaylarını araştırırken, araştırma ve geliştirme faaliyetleri çerçevesinde ek potansiyel tedaviler belirlemek amacıyla, mevcut araştırma portföyü envanterlerini de inceliyor. En hızlı şekilde salgına dur diyebilmek için tüm kaynaklarını ayıran Araştırmacı İlaç Firmaları #ÇareBulanaDek çalışacak.

Daha Parlak Yarın için

Tüm dünyada araştırmacı ilaç firmaları, COVID-19 salgınına karşı benzersiz bir seferberlik başlattı. Bilim insanları ile birlikte hiç durmadan, bu hastalık da dahil olmak üzere, insan sağlığını etkileyen diğer tüm hastalıklara yönelik tedaviler geliştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Geliştirilmekte olan 7 binin üzerindeki tedavinin desteğiyle, hastalıkların etkilediği tüm insanların daha parlak yarınlara uyanabilmesi için #ÇareBulanaDek durmayacağız.

İkinci Bir Şans İçin

Yenilikçi tedavilerin tüm dünya ile birlikte Türkiye’deki hastalar için de umuda dönüşmesi için çabalıyoruz. Geçmişte büyük bir gayretle yapılan bilimsel çalışmalar olmasaydı belki de sevdiğimiz pek çok kişi bugün yanımızda olamayacaktı. Sağlıkta yenilikçilik çalışmalarımızla COVID- 19 karşısında yaşam mücadelesi veren insanların da yanındayız. İhtiyacı olan herkesin hayatta ikinci bir şansa sahip olması #ÇareBulanaDek durmayacağız.

Parlak Fikirleri Koruyalım

Her yeni ilaç bir fikrin kıvılcımından doğmuştur. Fikirler yaşamları değiştirme gücüne sahiptir. Gerçekten özel olduklarında yaşamları kurtarabilirler. COVID-19 ile mücadelesinde de aşı ve tedavi gelişimi hepimizin umudu ve tüm dünyada yürütülen ortak çalışmaların öncelikli hedefi oldu. Bilim insanlarımızın geliştirdiği fikirleri koruyalım ve hepimiz bilimsel standartlardan ödün vermeden #ÇareBulanaDek çalışalım.

Hasta Hikayeleri

Hidradenitis Suppurativa(HS)

Von Willebrand

Diyabet

HIV

Obezite

MS